Site Loader

Początki lalek Barbie

Pewnie większość dzieci miało w swojej kolekcji zabawek lalkę Barbie. Ta popularna zabawka dostępna była w wielu różnych odsłonach, z różnymi kolorami włosów, innymi makijażami i strojami. Z czasem producenci wprowadzili również Kena, czyli chłopaka Barbie oraz różne inne lalki. To, co można było powiedzieć o lalkach to to, że miały być piękne. Barbie była szczupła, miała długie i zgrabne nogi i perfekcyjne wcięcie w talii. Jej twarz również można było uznać za idealną. Tak właśnie wyglądały Lalki barbie (bezkompromisowa jakość i profesjonalna obsługa – sklep online) w przeszłości. Następnie do sklepów zaczęto wprowadzać również lalki, które przypominały wykonawców danych zawodów. Jednak były to zawody kojarzone z “kobiecymi”  zawodami. Lalki były nauczycielkami, fryzjerkami, pracowały w salonach urody, były pielęgniarkami. 

Przemiana lalek Barbie

Wielu rodziców zaczęło skarżyć się na to, że firma produkująca lalki Barbie promuje nienaturalny obraz ciała i urody, przez co dziewczynki mają problem z postrzeganiem swojego ciała. Zaczęto również zwracać uwagę na to, że np. mężczyźni również mogą być nauczycielami czy fryzjerami a kobiety mogą wykonywać te “męskie” zawody takie jak np. strażak, policjant czy żołnierz. Uwagi rodziców dały producentom do myślenia i nastąpiły zmiany w projektowaniu lalek Barbie. 

Barbie współcześnie

Obecnie w sklepach z zabawkami można znaleźć spory wybór lalek Barbie. Wybór może być naprawdę trudny, ponieważ lalki są przeróżne i przepiękne. A przede wszystkim naturalne. Współczesne lalki mają różne kolory włosów, blizny, piegi, większe nosy, mniejsze usta, odstające uszy. Można długo wymieniać. Figura lalek Barbie również przeszła zmianę. W sklepach znajdziemy lalki o pełniejszych kształtach, braku wcięcia w talii, grubszych udach. Teraz Barbie mają figurę zbliżoną do większości kobiet i wyglądają bardziej jak prawdziwy człowiek. Wprowadzono również inne propozycje zawodów, znajdziemy lalki Barbie, które mają strój żołnierza, które są policjantkami, kosmonautkami i wiele innych propozycji. 

Post Author: Daniel